п'ятниця, 25.06.2021

НКРЕКП підвищила тариф на електроенергію для промисловості

Це найбільше одноразове підвищення тарифів для промисловості за всю історію НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила тариф на електроенергію для промислових споживачів першого класу на 10%.

Про це сьогодні на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній член НКРЕКП Андрій Герус.

«Сьогодні НКРЕКП підняла тариф для промислових споживачів: +10% для 1-го класу, +8,2% для 2-го класу», - написав він.

«У п'ятницю було піднято оптово-ринкову ціну, далі вона має лягти у новий тариф населенню або промисловості. Вибрали промисловість», - додав Герус.

Він зазначив, що це найбільше одноразове підвищення тарифів для промисловості за всю історію НКРЕ. «І це у час задекларованої ліквідації перехресного субсидування», - підсумував Герус.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила оптово-ринкову ціну електроенергії для промисловості до 1,358 гривень з першого липня.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою «Роттердам +» становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, закликала Міністерство енергетики і вугільної промисловості запровадити рентну плату на видобуток вугілля.

 

 

Джерело

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт