вівторок, 22.06.2021

Лист Державної фіскальної служби України від 27.04.2016 №9798/6/99-99-12-03-03-15 "Щодо віднесення компоненту моторного палива альтернативного до підакцизних товарів"

ДФС України

Лист

від 27.04.2016 №9798/6/99-99-12-03-03-15

Щодо віднесення компоненту моторного палива альтернативного до підакцизних товарів


Відповідно до п. п. 14.1.145. п. 14.1. ст. 145 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТЗЕД), на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Класифікація товарів здійснюється відповідно до УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТЗЕД (далі - Правила), приміток до розділів і груп та характеристик товарів, які є визначальними для їх класифікації.

УКТЗЕД розроблено на виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань, а саме положень Міжнародної конвенції про Гармонізовану Систему опису та кодування товарів (далі - ГС), договірною стороною якої Україна стала 26.08.02, з набуттям усіх прав та зобов’язань, передбачених статтями цієї Конвенції. Україна, зокрема, зобов’язана застосовувати Основні правила інтерпретації ГС, примітки до розділів, груп. Чинна УКТЗЕД основана на версії ГС 2012 року.

З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТЗЕД                   в Україні наказом ДФС від 09.06.2015 № 401 затверджено Пояснення до УКТЗЕД, які побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року.

Згідно з наданою в запиті інформацією спиртовмісна рідина «Компонент моторного палива альтернативного, марка Б» відповідно до ТУ У 24.6-30219014-009:2007 містить етиловий спирт як основний компонент (об`ємна

частка етилового спирту 97,8%), денатуруючі добавки (бензин та метил-трет-бутиловий ефір) та використовується як антидетонаторний засіб — добавка до біопалива для двигунів внутрішнього згорання, а також як сировина для виготовлення лаків та етилсилікату.

У відповідності до правила 1 «Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп….».

Отже, виходячи з Правила 1 назва групи 22 УКТЗЕД «Алкогольні і безалкогольні напої та оцет» наводиться лише для зручності використання в роботі та не надає класифікації юридичної сили і не охоплює всю різноманітність товарів, які розглядаються саме в цій групі. Так, згідно текстового опису товарної позиції 2207 УКТЗЕД вона включає «Спирт етиловий, не денатурований, з концентрацією спирту 80об.% або більше; спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації».

Таким чином, денатурований спирт будь-якої концентрації також відноситься до 22 групи УКТЗЕД, хоча не вважається напоєм.

Відповідно до пояснень до товарної позиції 2207 УКТЗЕД етиловий спирт використовується для багатьох промислових цілей, наприклад, як розчинник для виробництва хімічних продуктів, лаків і т.д., для обігріву та освітлення, для приготування спиртних напоїв.

Отже, етиловий спирт, що розглядається  в  товарній позиції 2207 УКТЗЕД включається до неї не залежно від призначення.

Відповідно до Правила 2 (б) будь-яке посилання у найменуванні товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполучень цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товари, які повністю або частково складаються з цього матеріалу чи речовини.

З урахуванням  відсоткового співвідношення компонентів, продукт КМПА розглядається як суміш на основі етилового спирту з доданням денатуруючих добавок. Такі продукти описані в товарній позиції 2207 УКТЗЕД.

Таким чином відповідно до вимог УКТЗЕД та положень Правил 1 та 2 (б) продукт «Компонент моторного палива альтернативного (КМПА) марки Б», що відповідає вимогам ТУ У 24.6-30219014-009:2007 класифікується у товарній позиції 2207 згідно з УКТЗЕД.

Питання щодо класифікації товарів (продукції) згідно з УКТЗЕД може бути розглянуто ДФС після одержання технічної документації (ТУ), відповідно до якої здійснюється виготовлення вказаного товару (продукції), та проведення відповідних лабораторних досліджень (експертизи).

 

 

 

Текст взято з http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68128.html

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт