субота, 12.06.2021

Лист Міністерства юстиції України від 27.11.2015 № 1032/1375-0-2-15/8 " Щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи державному реєстратору"

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

27.11.2015  № 1032/1375-0-2-15/8

                         Щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи державному реєстратору

 

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Законом України від 21 травня 2015 року № 475-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи" (далі - Закон № 475-VIII), який набрав чинності 26 травня 2015 року, передбачено, що відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), в тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) учасника (засновника), якщо учасник (засновник) - юридична особа, не подаються:

політичними партіями, творчими спілками, їх територіальними осередками, адвокатськими об'єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами, державними органами, органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями;

юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники - фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

Крім того, у разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) - юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

При цьому було продовжено на чотири місяці (до 25 вересня 2015 року) строк подання юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності Законом № 1701-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів", вищезазначених відомостей.

У контексті порушених профспілкою питань зазначаємо, що відповідальність за неподання відомостей про власників істотної участі законом не передбачена.

Водночас повідомляємо, що 21 листопада 2015 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 2 листопада 2015 року № 2140/5 "Про затвердження форм реєстраційних карток", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 4 листопада 2015 року за № 1357/27802.

Цим наказом затверджено нові удосконалені та спрощені форми реєстраційних карток, відповідно до яких надається можливість:

ставити відмітку, що засновник є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи. У такому випадку не заповнюється окрема сторінка для внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (форми 124 та 9);

друкувати реєстраційну картку з одного або двох боків аркуша;

не заповнювати і не подавати відповідні сторінки реєстраційної картки у разі відсутності відомостей для їх заповнення (форми 1279);

не заповнювати і не подавати відповідні сторінки реєстраційної картки у разі відсутності змін до відомостей (форми 3411).

Отже, обов'язково заповнюються та подаються перша сторінка відповідної реєстраційної картки із зазначенням кількості поданих сторінок та інші заповнені сторінки. Не заповнені сторінки не подаються, як це вимагалось раніше.

Так, для подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників необхідно заповнитиреєстраційну картку № 4.

На першій сторінці зазначеної реєстраційної картки у клітинці 5 "Зміна кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або зміна відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) учасника (засновника) юридичної особи, якщо учасник (засновник) - юридична особа, робиться відмітка, передбачена реєстраційною карткою, та заповнюються відповідні сторінки реєстраційної картки.

У разі відсутності кінцевого бенефіціарного власника (контролера) учасника (засновника) юридичної особи, якщо учасник (засновник) - юридична особа, в розділі 5 зазначеної реєстраційної картки робиться відповідна відмітка.

Перелік інформації, що подається про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), визначено розділом 5 цієї реєстраційної картки.

Слід зазначити, що юридична особа самостійно встановлює інформацію про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), за відсутності такої - подаються відомості про відсутність.

Подання державному реєстратору будь-яких документів щодо кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), крім реєстраційної картки, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) не передбачено.

Заступник Міністра

О. Іванченко

 

 

 

Текст взято з http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v1032323-15

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт