вівторок, 22.06.2021

Звернення до Міністра фінансів України Данилюка О.О. щодо необхідності скасування Наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 року №49

Міністру фінансів України

О.О. ДАНИЛЮКУ


Шановний Олександре Олександровичу!

11.02.2016 року Міністерством фінансів України було видано наказ «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» №49, яким затверджено нові форми звітності та порядки їх заповнення суб’єктами господарювання.

Згідно вищезазначеного наказу, суб’єкти господарювання повинні до 10 числа кожного місяця, що настає за звітним, подавати до органів ДФС звіти по обсягам придбаних і реалізованих алкогольних та тютюнових виробів з розподілом за кодами та видами такої продукції.

Більшість реєстраторів розрахункових операцій, які використовуються суб’єктами господарювання, не запрограмовані на поштучний облік підакцизних товарів, в зв’язку з чим платники податків будуть змушені власноруч вираховувати обсяги по придбаним та реалізованим товарам, що потребує неймовірної кількості часу.

На сьогодні всі суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних та тютюнових виробів, вже передають кожен чек безпровідними каналами зв’язку до Державної фіскальної служби України, таким чином вся інформація, яка вимагається згідно наказу, вже знаходиться в органах фіскальної служби.

Вищезазначений наказ значно погіршує умови провадження підприємницької діяльності та вимагає від підприємців замість ведення бізнесу виконувати обов’язки та функції державних органів.

Окрім цього, відповідно до абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовується штраф у розмірі 17 000 гривень, що призведе до закриття підприємцями своєї діяльності, збільшення тіньового сектору економіки та корупційних проявів.

В зв’язку із вищезазначеним,  просимо Вас скасувати наказ Міністерства фінансів України  «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 року №49, як такий, що ускладнює умови ведення бізнесу, суперечить принципам дерегуляції та створює можливості для зловживання контролюючими органами своїми повноваженнями.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Всеукраїнського об’єднання малого

та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»                                            Андрій МАНЖЕЛІЙ

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт