вівторок, 22.06.2021

Відбулось експертне обговорення «Основні пріоритети податкової реформи на 2016 рік»

12931031_1085334704859464_6753937184402534139_nДмитро Видолоб, члена Ради Фортеці, взяв участь в експертному круглому столі “Основні пріоритети податкової реформи на 2016 рік”. Науковці, експерти, підприємці та громадські активісти обговорили концепцію реформування податкової  системи, розроблену експертною групою Реанімаційного Пакету Реформ.

Фахівці зазначають, головною метою податкової реформи має бути створення передумов для економічного зростання за рахунок вивільнення підприємницького потенціалу української нації та сприяння реалізації конкурентних переваг країни (особливо у частині використання “людського капіталу” для прискореного розвитку інтелектуально-міських галузей). На структурному рівні реформа покликана сприяти прискореному оновленню економіки через пришвидшення процесів зростання нових підприємств і галузей.

Як повідомив Дмитро Видолоб, щодо оподаткування малого підприємництва РПР пропонує реформувати спрощену систему оподаткування тільки після проведення ліберальної податкової реформи, при цьому не погоджуючись з обмеженнями на її застосування, передбаченими у законопроекті №3357 щодо податкової лібералізації. Для фізичних осіб-підприємців пропонується максимально скоротити облік та звітність - залишатиметься лише річна декларація про доходи. Також пропонується запровадити патентування, як механізм оподаткування діяльності фізичних осіб-підприємців. Патент придбавається на визначений термін, після чого підприємець може подовжити його дію, або відмовитися від такого подовження, якщо він зупиняє діяльність. Ставка плати за патент встановлюватиметься місцевими органами і диференціюватиметься в залежності від груп видів діяльності. Законом визначатиметься тільки мінімальний розмір плати за патент.

З концепцією експертної групи можна ознайомитися за посиланням: http://goo.gl/8N1k6W

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт