вівторок, 22.06.2021

Лист Державної фіскальної служби України від 25.09.2015 №8960/С/99-99-10-03-02-14 "Щодо відповідальності за внесення недостовірних відомостей до податкової декларації"

ДФС України

Лист

від 25.09.2015 №8960/С/99-99-10-03-02-14

Щодо відповідальності за внесення недостовірних відомостей до податкової декларації

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення від 25.08.2015 (вх. ДФС № …. від ……) та в межах компетенції повідомляє.

Статтею 358 Кримінального кодексу України (далі – Кодекс) передбачена відповідальність за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином - підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою.

Статтею 366 Кодексу передбачена відповідальність за службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.

Таким чином, при внесенні недостовірних даних до податкової декларації, у тому числі коли дохід завищений, такі дії можуть мати правові наслідки у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності.

Водночас, відповідно до статті 17 Кримінального процесуального кодексу України, особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Голова                                                                                                   Р.М. Насіров

 

Текст взято з http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/64154.html

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт