неділя, 21.09.2014

Питання передачі у безоплатне користування нежилого приміщення, право власності на яке належить СПД

Добрий день!

Я, приватний підприємець (платник єдиного податку третя група 5% ФО), володію нежилим приміщенням на першому поверсі багатоповерхового будинку. Право власності оформлено не на ФО, а на СПД. Право володіння приміщенням належить в долях з моїм бізнес -партнером.

Частину своєї долі приміщення, яке належить мені на правах приватної власності , я хочу передати в безоплатне користування своєму сину. Син зареєстрований як самостійний СПД , друга група.

Питання.

1. Чи повинні ми ( я як Володар приміщення і Син як Орендар) оформляти договір між двома господарюючими суб’єктами, якщо так, то якого змісту.

2. Чи може бути Договір оренди безоплатний.

3.Чи потрібно додавати новий вид діяльності (передача в оренду) в держреєстратора?

3.До якої групи спрощенців віднести нашу діяльність?

4. Чи повинен я погоджувати договори відносно передачі моєї долі з моїм співвласником . В Свідоцтвах на права власності і планах приміщення нема розмежування меж власності, вказані і тільки долі володіння

 


Доброго дня, між двома суб’єктами господарювання в разі безоплатного надання приміщення у користування має бути укладено договір позички нежитлового приміщення. Такий договір може бути безоплатним.

Проте до того, необхідно узгодити з іншим співвласником площу нерухомого майна, яку Ви маєте намір виділити в натурі. Договір про виділ частки з нерухомого спільного майна укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.  

Надання нежилого приміщення в позичку не буде вважатись видом економічної діяльності, якщо Ви як суб’єкт господарювання не займаєтесь системно таким видом діяльності. Бажано внести в свідоцтво максимальну кількість видів економічної діяльності якими Ви займаєтесь чи можливо будете займатись.

В третій групі можна надавати послуги з передачі нерухомого майна в користування як фізичним особам-підприємцям так і юридичним особам.  

 

З повагою, Дмитро Куценко

юрист Всеукраїнського обєднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»


Добрый день, ув. Дмитро !

Дякую за  змістовну  відповідь, проте   виникли  нові питання по  даній  формуліровці.

Ви  відповідаєте: "Проте до того, необхідно узгодити з іншим співвласником площу нерухомого майна, яку Ви маєте намір виділити в натурі.

Договір про виділ частки з нерухомого спільного майна укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню»

Запитання: Кому  цей договір завіреній нотаріально  треба, нам  співвласникам на випадок  виникнення майнових суперечок?  чи для Податкової?

На  який термін  він може  бути укладений. Його укладення  та  завірення  нотаріально  досить недешева послуга!

Які можуть бути покарання за не укладення  нотаріально завіреного договору!

Е  також запитання що  „співвласники  мають  намір виділити в натурі площі”

Питання  Розмежування  може проходити в довільних межах не по існуючих  межах  кімнат спільного нерухомого  майна , якщо  по  існуючих межах  не має  змоги  витримати співвідношення  власників.

С уважением Петр Ксензенко


Добрый день, для того щоб передати частину, належну Вам в оренду або інше користування іншій особі, необхідно визначити частину майна, що передається, а без виділу в натурі це зробити не можливо.

Відповідно до п.3 ст.364 договір про виділ у натурі частки з майна укладається в письмовій формі та нотаріально посвідчується. При недодержанні форми договору передбаченої законодавством він є нікчемним.

Проте, треба розділяти поняття виділу та поділу майна спільної часткової власності. Виділ передбачає визначення майна, що належить кожному з співвласників в натурі, без припинення спільної часткової власності. При поділі ж майна відбувається фактичний поділ в натурі майна між співвласниками, при чому після поділу права спільної часткової власності припиняються.

Виділ в натурі можливий з дотриманням пропорцій, що належать кожному із співвласників, при цьому існуючі межі не враховуються, проте, судова практика, що склалась по даному питанню визначає, що виділ частки в нерухомому майні, що належить на правах спільної часткової власності можливий, якщо кожній із сторін може бути виділено відокремлену частину нерухомості із самостійним виходом або за наявності технічної можливості переобладнати її в ізольовані приміщення.

З повагою, Дмитро Куценко

юрист Всеукраїнського об’єднання

малого та середнього бізнесу «Фортеця»

 

Пошук на сайті

Вхід на сайт